4 Temmuz 2012 Çarşamba

Kahaani (2012)Imdb Puanı: 8.2  

2012'nin en dikkat çekici Hint filmi yakın zaman içinde Imdb top 250'ye kısa süreli bir giriş yaptı ve Hala 2010'lar listesinde 14. sırada.

Kalküta metrosuna kimyasal bir saldırı olmuş ve bunun peşinden Londra'da yaşayan Vidya Bagchi,  kayıp olan eşini bulmak için Kalküta'ya gelmiştir. Eşi Arnab Bagchi, iki haftalık bir görev için Londra'dan Kalküta'ya gelmiştir ve Vidya bir haftadır eşinden haber alamamaktadır. İstihbarat için çalışan Arnab, bir yazılım mühendisidir. Vidya, Arnab'ı ararken, Arnab'la ilgili tüm tanıklar onun hakkında bilgi vermekten çekinmektedir. Hamile Vidya'nın Kalküta sokaklarında ki arayışı onu farklı olaylara sürükleyecektir.

Kayıp, konusu ilgi çekici bir konudur. Üstelik filmde bu konu yapısına uygun olarak gizem unsuruyla bütünleştirilmiş.  Film bir süre ilgiyi toplama konusunda zorlayıcı da olsa zaman vermek gerekir. Hikaye zaman içinde karmaşık bir hal alıp, nihayetinde finalde "oh" çektirecektir. Kara filmlerden alışık olduğumuz bir olay örgüsü var. Fakat diğer özellikleri bu türe pek benzemiyor. Oyunculuklar bana biraz çocuksu geldi, o da varsın tuzu biberi olsun. Bu arada son iki dakikasında feci bir Hinduizm propagandası var. O kısmı hiç mi iplemeyiniz.

Gizem türünü sevenlere bilhassa tavsiye ederim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...